Recenzje Karola
Douglas Preston, Lincoln Child
"Błękitny labirynt"
Douglas Preston Lincoln Child Błękitny labirynt

Gdy na progu rezydencji należącej do agenta FBI Aloysiusa Pendergasta porzucone zostają zwłoki jego syna Albana, musi kryć się za tym jakaś tajemnica. W końcu Alban był jednostką ponadprzeciętną i niezwykle utalentowaną. Z pewnością nie było łatwo go zabić.

W tej sprawie jest zbyt wiele niewiadomych, by mogła ją rozwikłać policja. Taka przynajmniej jest opinia Pendergasta. Podejmuje śledztwo na własną rękę. Nie szuka zemsty, bo nie darzył swego syna ciepłymi uczuciami. Trudno kochać psychopatycznego mordercę. Jednak nieświadomie pakuje się w pułapkę, która została bardzo starannie przemyślana. Ktoś zadał sobie wiele trudu, by Pendergast odpokutował za grzechy swoich przodków. Czy ujdzie z życiem? Tym razem kluczową rolę do odegrania będzie miało grono jego przyjaciół.

Tandem Preston-Child kolejny raz w świetnej formie. Znowu skonstruowali zawiłą i trzymającą w napięciu intrygę. Świetna robota. Nie chodzi tylko o tempo akcji i jej zwroty. Autorzy ciekawie ukazują mało znane epizody z amerykańskiej historii. Stawiają pytania na temat fortun zbudowanych na czyjejś krzywdzie. Ktoś może uznać, że jedynie eksploatują te wątki w wariancie bardzo spłyconym na potrzeby rozrywki, ale w moim odczuciu wzbogaciło to powieść. Lektura to prawdziwa przyjemność.

Site copyrights© 2016 by Karol Ginter